Четвъртък 28, Март 2024г.
Текущи новини
Публикувана на: 13.07.2017г.

8 борци от Симеоновград с 8 медала от държавните игри в Дългопол

8 състезатели с 8 медала. Това е равносметката за борците от симеоновградския клуб „Вълко Костов“ от 22-те държавни игри на спортистите от малките селища, които се проведоха в град Дългопол, област Варна.

По-силно представяне направиха петте възпитанички на треньора Росен Бонев, които станаха безапелационни шампионки в своите категории. Златни медали спечелиха Жулиета Панкова (30 кг), която беше избрана и за най-резултатна състезателка в надпреварата по борба, Минка Розалиева (37 кг), Дияна Танчева (44 кг), Мима Стоянова (48 кг), която отнесе приз за най-технична боркиня и Венета Стоянова (52 кг).

В отборната класация симеоновградския тим е безспорен първенец. На четвърто място е другият клуб от областта - „Сакарски спортист“ - Тополовград. Почетно второ място зае Василена Йорданова в категория 48 кг. Медали спечелиха и три от момчетата на тамошния клуб. Това са Стивън Светославов (53 кг), който се окичи със сребърен медал и бронз спечелиха Иван Дойчев (30 кг) и Валери Стоянов (35 кг).

Момчетата от симеоновградския клуб „Вълко Костов“ пък завоюваха 3 бронзови медала – Стилян Станиславов (32 кг), Антон Антонов (42 кг) и Митко Митев (30 кг).

Състезанието в Общински спортен център „Аспарухово“ се провежда под патронажа на Министерството на физическото възпитание и спорт и спортния министър Красен Кралев. В него участваха над 800 спортисти от цялата страна, които мериха сили в 8 вида спорт – тенис на маса, шахмат, футбол, хандбал, лека атлетика, баскетбол, волейбол и борба (свободен стил).

Именно успехите на борческия клуб „Вълко Костов“ изпратиха Хасковска област на второ място в страната в развитието на спорта в малките селища. Първенец е Пловдив. Подробни исторически данни са описани в книга с автори Стоян Караиванов и Илия Кисимов, която предстои да излезе.